
– Ålesund ikke relevant utenfor regionen.
Det sa fylkesplansjef i Møre og Romsda Ole Helge Haugen, da han i dag presenterte en “Helsesjekk” av regionen fra scenekanten på Moakonferansen 2017.
Til toppen
Det sa fylkesplansjef i Møre og Romsda Ole Helge Haugen, da han i dag presenterte en “Helsesjekk” av regionen fra scenekanten på Moakonferansen 2017.
Steinar Engvik har startet sin egen lille protest mot utplasseringen av enda flere bossdunker i sentrum. Skjønt, liten og liten – det går høylytt for seg når den tidligere oppsynsmannen blåser ut i sosiale medier.
Det er ikke lenge siden bystyret i Ålesund takket nei til leieavtale for bibliotek i nye Kremmergaarden. Midt i Ålesund sentrum. Tanken på sørsiden holdt igjen. Politikernes tanker om et fremtidig bygg på sørsiden.
Det blir garantert høy temperatur og god stemning når Moakonferansen og Bypatrioten inviterer “Byutvikling by night” på Teaterfabrikken torsdag 26. oktober. Ålesund ønsker å være det urbane midtpunktet mellom Bergen og Trondheim, men hvordan skal man lykkes med det? Hva skjer når om man ikke drar i samme retning, om vi ikke evner vi å løfte de gode sakene og spille hverandre gode?
Kommende fredag inviterer gjengen på Radisson BLU Hotel til trappeløp i lunsjen. -Man må ikke løpe. Her kan man velge sitt eget tempo, sier direktør Aina Aalen Bjerkvik.
I forindelse med filmfestivalen til helga inviterer Løvenvold kino til dagforestilling fredag kl. 12.00. Filmen som vises er «Fluefangeren». Vinner av Den Norske Fredsfilmprisen.
Torsdag tar de mannlige studentene på seg finstasen for å ha en motiverende helaften med stil sammen med næringslivet. Slik håper de å hindre frafall av studenter underveis i studietiden.
Lørdag 21. oktober er det Hattens dag og det markeres behørig i hattebyen Ålesund. Blant annet med Hattjazz og motevisning på Hatwalken.
Når kommuner slås sammen og nye regioner dannes, er samarbeid viktigere enn noen gang. Ålesund må være navet i en bo- og arbeidsregion for fremtidens generasjoner, sier arrangøren av Moakonferansen. (Annonsørinnhold).
Mange ålesundere har vært med på innspillingen av den stjernespekkede filmen “Snømannen”. Richard Løvensprung foret hovedrolleinnehaveren med øl, røyk og våpen!
19.-21. oktober kan filminteresserte i Ålesund boltre seg i kvalitetsfilmer fra hele verden. Filmfestivalen WENIFF fyller fem år og favner bredere en noengang, sier arrangør Besnik Zogaj.
1. november starter det omfattende rehabiliteringsarbeidet i Ålesundstunnelene. Her er nyttig informasjon om hvordan trafikantene skal forholde seg i anleggsperioden.
Helge Veum (42) blir digitaliseringsansvarlig i nye Ålesund kommune. Foto: Privat Helge Veum (42) er ansatt i den treårige prosjektstillingen som ansvarlig for IKT og digitalisering,
Nå må noen snart gi en pris til visesanger og ordkunstner Herman Ekeberg. Intimkonserten «For en by!» ble en knyttneve midt i hjerterota.