Til toppen

To nye teknologer til Conta

Fintech-selskapet Conta fra Ålesund fortsetter veksten og forsterker utviklingsmiljøet med ansettelsen av to erfarne ressurser. Selskapet har nå 100 ansatte og vokser i rekordfart med 500 nye kunder hver dag, skriver de i pressemeldingen som avslører nye ansettelser.

Marius Lundbø får ansvar for videreutviklingen av Contas løsning for årsregnskap og årsoppgjør. Han skal bidra til å gjøre prosessen fra bokføring til ferdig levert årsoppgjør enda enklere og sømløs for kundene. Erik Mauring skal være med på å videreutvikle infrastrukturen som gjør at Conta kan levere raskere, tryggere og mer stabilt.

– Conta gjør det enklere å starte, drive og skalere små- og mellomstore bedrifter og vi har behov for dyktige teknologer. Vi bruker teknologi, innsikt og automatisering til å gjøre komplekse prosesser enklere for kundene våre og da er avgjørende for oss å ansette profiler som Marius og Erik, sier Torill Standal Eliassen, administrerende direktør i Conta.

Conta har etablert seg som en tydelig utfordrer i markedet for regnskap og økonomi, med høy utviklingstakt og ambisjoner om videre vekst både nasjonalt og internasjonalt. Med to nye senioransettelser styrkes fundamentet for å bygge en enda bedre og sterkere teknologisk plattform.

Lundbø og Mauring har begge tung teknologierfaring fra andre selskaper, blant annet fra Horizon Software som lager løsninger for oppdrettsnæringen.

Om Conta

Conta er et fintech-selskap fra Ålesund som utvikler løsninger for regnskap og økonomi for små og mellomstore bedrifter. Selskapet er en tydelig utfordrer i markedet, med høy utviklingstakt og ambisjoner om videre vekst – i Norge og internasjonalt. Conta har rundt 100 ansatte og 280 000 kunder.

Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!