
Skal utvikle fremtidens arbeidsklær og sikkerhetsutstyr
Fra å tegne sine egne snowboardklær som 18-åring, til å jobbe med trikker og prototyper på medisinske løsninger har industridesigner Stein-Fredrik Fossum alltid vært på jakt etter gode løsninger på folks små og store utfordringer. Den driven tar han med seg inn i Aalesund Protective Wear, der han skal lede avdelingen for design og produktutvikling.
– Det å få bidra til innovasjon og utvikling av fremtidens arbeidsklær og sikkerhetsutstyr er veldig givende. Aalesund Protective Wear er inne i en spennende vekstfase, med en ledelse som ser fremover og ønsker initiativ velkommen, sier Fossum.
Han er ansatt som ny Head of Product i Aalesund Protective Wear. Med bakgrunn som industridesigner og over 15 års erfaring fra det internasjonale design- og innovasjonsbyrået Designit, får Fossum nå ansvar for å lede design- og produktutviklingsarbeidet for merkevarene Strakofa, Aalesund Oljeklede og Regatta.
Gjennom karrieren har han jobbet med alt fra brukerorientert produktdesign til komplekse løsninger innen transport og medisin. Fellesnevneren har vært et sterkt fokus på funksjonalitet, brukervennlighet og reelle behov.
– Det føles alltid godt å kunne bidra til å gjøre verden litt tryggere gjennom design som er både funksjonelt og inkluderende. Når gode løsninger faktisk gjør en forskjell i folks hverdag, vet du at arbeidet betyr noe, sier han.
COO i Aalesund Protective Wear, Sandra Nordheim Eikenes, peker på Fossums kombinasjon av strategisk forståelse og praktisk gjennomføringsevne som avgjørende.
– Stein-Fredrik har en svært spennende bakgrunn som kombinerer metodisk prosessarbeid, innsikt og brukertesting. Han har solid erfaring med å utvikle løsninger som skaper verdi for sluttbrukeren – og dermed også for selskapet, sier Eikenes.
Fossum vil pendle mellom Hemsedal og Ålesund, og tilbringe jevnlige arbeidsperioder ved hovedkontoret på Sunnmøre.