Til toppen

\ loading=

Rigger til tribute festival

Fenomenet ”tribute” er absolutt i vinden, og nå rigges det til ”Ålesund Tribute Festival”, den aller første i sitt slag her i byen.

Tidligere i sommer, 12. juli, arrangerte de ”Byfesten”. Nå går gjengen i Epic Moments i gang med event nummer to.

Tre aktører

For på Joachim H. Rønnebergs plass er det hektisk aktivitet med scenerigg og flere telt. Nå skal nemlig gamle helter hedres.

-Ja, lørdag kjører vi i gang ”Ålesund Tribute Festival”, så her blir det topp stemning, sier Tine von Løwensprung, daglig leder i Epic Moments.

Tine von Løwensprung er daglig leder for Epic Moments, som nå inviterer til en splitter ny festival i Ålesund.

Det er flere selskaper som står bak arrangørselskapet Epic Moments.

-Vi har Farstad Lyd, Teltpartner og Safecrowd som står bak selskapet, og sammen med en haug frivillige inviterer vi til tribute-fest på lørdag, sier hun.

For de som ikke har satt seg inn i det musikalske fenomenet med tribute, så kan vi si at det her er snakk om musikere og band som spiller låter og komposisjoner fra kjente artister og grupper.

Gamle helter

-Vi starter klokken 19.00 med gruppa Home At Last som står bak Steely Dan Tribute. Deretter blir det tribut der Tina Turner skal hylles av gruppa Tina Celebration.

(F.v) Tony Farstad, Tine von Løwensprung og Svein-Åge Hellevik gleder seg til å ta mot publikum.

-Kick & go heter gjengen som står bak Chicago Tribut, og gruppa Fråspark sørger for Blackberry Smoke Tribute, før Iron Maiden Tribute avslutter med nettopp hyllest til gruppa Iron Maiden, sier Tine.

-Hva skal skje i teltene dere har satt opp?

-I det ene blir det bar og servering. I det andre store teltet blir det sitteplasser for de som har behov for det.

-Og ly i tilfelle regn?

-Ja, det også, men nå ser det heldigvis ut til at været på lørdag skal bli bra. Dermed er det bare å kjøpe billetter og komme. Vi har plass til rundt 600 mennesker, og en kan kjøpe billetter både på nett og i døra.

-Er der e i rute?

-Ja. Nå har vi brukt torsdagen til rigging, og fortsetter med det i dag. Lørdag blir det lydprøver. 18.30 åpnes dørene, og klokken 19.00 kjører vi i gang, forteller Tine von Løwensprung

Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!