
Konserten holdes på Terminalen torsdag 9. oktober, og er en del av slippet av Mias kommende EP Basic Human Behaviour, som lanseres bare en uke før konserten.
– Dette blir min aller første headliner-konsert, og det at den skal være i Ålesund, byen min, gjør det ekstra spesielt, sier Mia. – Jeg har jobbet med dette prosjektet i tre år, og nå skal vi endelig vise det frem – med full pakke og hele følelsesregisteret, sier hun med et smil.
Konsert med hjerte og trøkk
Det er liten tvil om at Mia byr på seg selv når hun entrer scenen. Med et gjennomarbeidet musikalsk univers og tekster som speiler både sårbarhet og styrke, er Basic Human Behaviour et personlig prosjekt som nå endelig skal deles med publikum.
– EP-en handler om å normalisere hele følelsesregisteret, og ikke skamme seg over å føle mye. Det er rett og slett sanger om det å være menneske, sier Mia. – Jeg har lagt sjela mi i dette.
Og det skal ikke bare bli musikk – det skal bli et show:
– Vi jobber med at det skal bli en opplevelse. Lys, stemning, musikk – alt! Jeg tar med meg fullt band til Terminalen, og jeg gleder meg så til å stå på scenen med denne fine gjengen, forteller hun.
Med seg har hun sitt faste band og et stjernelag bak scenen som sørger for et gjennomført liveshow. Kvelden løftes ytterligere av supportartist Emilie Malene – som også er en sterk og solid stemme fra Ålesund.
To konserter – to gode opplevelser
Og det stopper ikke der. Dagen før – onsdag 8. oktober – inviterer Mia til en ekstra konsert som også er åpen for publikum under 18 år.
– Jeg vet at jeg har yngre lyttere som også vil høre musikken live, og det er viktig for meg å inkludere dem. Kanskje inspirere noen av dem som selv drømmer om å drive med musikk, sier Mia.
Alt opp til henne selv
Hele prosjektet har Mia drevet frem alene, uten management, men med god hjelp fra støttespillere og et stadig voksende nettverk av dyktige musikere og produsenter i Oslo.
– Det har vært en bratt læringskurve, men utrolig lærerikt. Jeg har måttet tørre å sende meldinger, ta kontakt, bygge det opp fra bunnen – og det har faktisk fungert. Det å få åpne dette universet for publikum nå, føles veldig riktig, forteller hun engasjert.

Før det braker løs på Terminalen i oktober, skal hun gjennom en hektisk juni og en velfortjent pustepause i juli.
– Juni er litt vill, jeg har stappet inn alt jeg kan for å få unna mest mulig før jeg tar noen uker helt fri. Det er viktig å stoppe litt opp og være stolt av alt man har fått til. Det gleder jeg meg til å gjøre sammen med familie og venner, smiler Mia.
Billettene til konserten på Terminalen slippes altså i dag, mandag 9. juni kl. 12.00 via Tikkio – og Mia lover at publikum vil få et flott show og sterke opplevelser med lys, lyd og ekte musikkformidling.
Følg Mia Charlotte Skoge Nøringseth på sosiale medier for mer info og musikk – og sett av datoen 9. oktober!