
Aksla IL starter nytt år med ny hovedsponsor
Aksla Idrettslag går inn i en ny epoke når Sparebanken Norge blir klubbens nye hovedsponsor fra 1. januar 2026. Avtalen er inngått for tre år, og legger grunnlaget for et langsiktig og bærekraftig samarbeid med tydelig fokus på utvikling, fellesskap og lokalt engasjement, opplyser klubben i en pressemelding som også avslører at Møre cup endrer navn.

Aksla Idrettslag går inn i en ny epoke når Sparebanken Norge blir klubbens nye hovedsponsor fra 1. januar 2026. Avtalen er inngått for tre år. Dette legger grunnlaget for et langsiktig og bærekraftig samarbeid med tydelig fokus på utvikling, fellesskap og lokalt engasjement, opplyser klubben i en pressemelding som også avslører at Møre cup endrer navn.
– Dette er en svært viktig avtale for Aksla IL. Vi har stor tro på at samarbeidet med Sparebanken Norge vil gi oss muligheten til å realisere mange gode prosjekter til beste for barn, unge og hele lokalsamfunnet, sier Marius Mandal Bårdsgjerde, styreleder i Aksla IL.
Aksla IL blir med dette den første klubben i regionen som inngår hovedsponsoravtale med Sparebanken Norge.
– Sparebanken Norge deler våre verdier og vår ambisjon om å skape aktivitet, inkludering og idrettsglede. Dette gir oss både økonomisk trygghet og en sterk samarbeidspartner som ønsker å være tett på klubbens utvikling over tid, sier Marius Høyen Gjerde, daglig leder i Aksla IL.
– Aksla IL er en veldrevet klubb med et tydelig verdigrunnlag og et sterkt engasjement i lokalmiljøet. For oss i Sparebanken Norge er det viktig å støtte aktører som bidrar til aktivitet, fellesskap og utvikling. Vi ser frem til et langt og godt samarbeid med Aksla IL, sier Eirik Vartdal, banksjef personmarked i Sparebanken Norge for Ålesund, Volda og Ulsteinvik.
Nytt navn på cup
Som en del av samarbeidet vil klubbens tradisjonsrike turnering nå få nytt navn. Sparebanken Norge Aksla Cup erstatter tidligere Møre Cup, og påmeldingen åpnes i januar.
– Vi er litt senere ute enn vanlig med påmelding i år, men det skyldes at vi ønsket å lansere cupen med nytt navn og ny hovedsponsor. Vi gleder oss til å invitere lag fra hele regionen til Sparebanken Norge Aksla Cup, sier Gjerde.
Takker Sparebanken Møre
Aksla IL ønsker samtidig å uttrykke takknemlighet til Sparebanken Møre, som har vært klubbens hovedsponsor gjennom en årrekke.
– Sparebanken Møre har vært en uvurderlig samarbeidspartner for Aksla IL i mange år. Deres støtte har bidratt sterkt til klubbens utvikling, og vi er svært takknemlige for engasjementet og samarbeidet vi har hatt, avslutter styreleder Marius Bårdsgjerde.
