Til toppen

\ loading=

Lager ny utedag for alle på Volsdalsberga

For fjerde året på rad inviterer Kirkens Bymisjon ved Skattkammeret "Utefryd". En hel dag med aktiviteter for små og store utendørs. - Det handler om å skape en arena som gir glede og like muligheter for alle, forteller Monica Uggedal Longva som gleder seg.

I morgen lørdag blir det aktiviteter både på land og vann for alle som tar turen til Volsdalsberga.

– I fjor var vi på Emblemssanden og i morgen samles vi på Volsdalsberga fra kl. 11.00 -15.00. Vi har med oss alt man trenger for en kjekk dag på både vann og land, sier hun og ramser opp alt fra kano, sup-brett, kajakk, leker på land og ikke minst pølser med brød, saft og kaffe, sier hun.

Kirkens Bymisjon har gjennom utlånssentralen «Skattkammeret» en visjon om at alle barn og unge skal ha mulighet til en aktiv hverdag uten en prislapp som ekskluderer fra deltakelse.

– En gang i året «flytter» vi Skattkammeret utendørs, og her er plass til alle. Håpet er at enda flere skal få bli kjent med tilbudet, oppleve natur og friluftsliv, og ikke minst bli kjent med mulighetene for uteaktivitet i nærområdet. Aktivitetene er gratis, det er åpent for alle og Skattkammeret stiller med alt man trenger av utstyr så kom, kom, sier hun.

Det blir også ansiktsmaling.
Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!