Til toppen

\ loading=

Havila Kystruten til Bra By konferansen

- Alle sier de ønsker ei bærekraftig fremtid, men hvor villig vi til å ta de faktiske investeringene? Skal vi lykkes med å nå klimamålene kan det ikke være opp til forbrukeren alene, sier Mette Øyen som er markedsdirektør i Havila Kystruten og klar for scenekanten under årets Bra By konferanse som har tema "En by for fremtiden".

Mette Øyen, er markedsdirektør Havila Kystruten og hun kommer til Ålesund og Bra By konferansen 25. november. Se vi deg i salen?

Regjeringen meldte 27. august i år at de utsetter det planlagte nullutslippskravet for skip over 10 000 bruttotonn med seks år. – Ei skandale og seier for de som ikke har turt å investere i en grønnere fremtid, svarte Havila Kystruten so, kommer til Bra By 25. november.

– Alle sier de ønsker ei bærekraftig fremtid, men hvor villige er vi til å ta de faktiske investeringene? Skal vi lykkes med å nå klimamålene kan det ikke være opp til forbrukeren alene. Det er ikke nok å kildesortere i kjøkkenbenken. Vi trenger politikere som tør å stå i modige beslutninger og at de store selskapene tar ansvar og driver frem endring, sier Mette Øyen som er markedsdirektør Havila.

– Vi seiler gjennom en verdensarv. Det skal også de som kommer etter oss kunne gjøre, er et sitat fra vår grunnlegger Per Sævik som kjøpte sin første fiskebåt i 1957. Steg for steg bygget Per et imperium av skipsrelatert virksomhet.

I dag driver Havilagruppen både skipsteknologi, offshore, transport og reiseliv. Havila Kystruten er siste tilskudd i konsernet.

– Våre fire nye skip er utstyrt med den største batteripakken som noen gang er installert på et passasjerskip. Det betyr at vi kan seile «stilt og snilt» gjennom sårbare fjorder, slik som verdensarven Geirangerfjorden, i fire timer i strekk uten å slippe ut et gram CO2. Det er med på å sette en ny standard som viser at det er mulig, sier hun i forkant av Bra By 25. november. Se hele programmet og meld deg på!

Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!