Til toppen

Kanonhelg i Ålesund, gå ikke glipp av mulighetene!

Denne helgen, skjer det noe for alle i Ålesund. Fra storjubileum med Vassendgutane i Sparebanken Møre arena, til klassisk musikk og korpskonsert på en søndag. Vi anbefaler alle til å sette av fem minutter til å forske litt i kulturkalenderen. Sånn oppdager du at byen du bor i kanskje har langt mere å by på en du først trodde. Og spre gjerne ordet!

Fra alternativmesse til bryllupsmesse, dansefest for voksne, fra klassisk til country, fra korps til rock, teater for de minste og quiz for de store. Denne helgen Ålesund, ja da kan vi sannelig skilte med bredde. Bare sjekk KULTURKALENDEREN. Oversikten som forteller historien om en by som lever i beste velgående, med et kulturliv og aktører som byr på og gir gass sent som tidlig. Alt det for at vi andre skal kunne møtes, oppleve og oppdage! Også har du restaurantene, hotellene og galleriene som venter med åpen dør. Rart vi ikke kommer oss noen vei da? Vi blir her vi. Tar ei helg i egen by. Kortreist er særdeles velreist om dagen! Savner du oppføring i kalenderen? Du kan helt fint legge inn selv, eller sende det direkte til oss på kalender@bypatrioten.com så fikser vi. Det er sånn vi holder på! God helg Ålesund.

Og vi har kaisalg. Med verdens ferskeste fangst. Følg Kaisalg på Facebook for oppdatering om fangst! 
Byens kjøkken er nå i gang med forberedelsene og venter bare på deg! Se egen oversikt over spisesteder under “Opplev Ålesund”.
Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!