Til toppen

Workshop i stop-motion animasjon

Verkstedet «Fra hode til hånd» er en innføring i stop motion-animasjon på glassbord. Kurset går over fem dager og rommer hele den kreative prosessen fra idé til ferdig film.

Å lage filmer på glassbord er spennende. Glassbordet har flere lag og gir mulighet til å skape stofflige, rike visuelle scener. Deltakerne får jobbe i små grupper som sammen planlegger og produserer en film. De lærer å tegne storyboards, utvikle karakterer, lage bakgrunner og lyssette miljøer. Vi tester ut forskjellige materialer og teksturer til å bygge opp scenen på glassbordet. Det gir mulighet til å eksperimentere seg fram til et helt unikt utrykk. Vi vil også lage lyddesign til produksjonen med lydeffekter, dialog og tilhørende musikk.

Kurset ledes av animatør og kunstner Elin Grimstad og holdes i Da Vinci-rommet i Torghallen i Ålesund sentrum. I tillegg til konkrete erfaringer med stop motion-animasjonsteknikker, så vil deltakerne lære grunnleggende grep i kinematografi, opptak- og redigeringsprosesser, og en erfaring i profesjonell kreativ produksjon og samarbeid.

Kurset gjennomføres mandag til fredag i høstferien. 09.00 til 14.00 hver dag. Deltakere må følge hele kurset fra mandag til fredag.

Et samarbeid mellom Ung i Ålesund og UKM

Påmelding på Friskus:

https://alesund.friskus.com/events/e2c165a1-bb2f-46c5-9970-23d9ec352038

Dato

10.10.2025
Utløpt!

Tid

09.00 - 14.00

Sted

Verkstad da Vinci
Torghallen, Nedre Strandgate 9, 6004 Ålesund
Nettsted
http://www.verkstaddavinci.no/?utm_source=bypatrioten&utm_medium=kalender

Arrangør

Ung i Ålesund
Telefon
95469946
E-post
ungialesund@alesund.kommune.no
Nettsted
Ung i Ålesund
QR-kode