Til toppen

\ loading=

Slik blir teatervåren 2024 i Møre og Romsdal

Onsdag presenterte Teatret Vårt sine satsinger for våren 2024 på Plassen i Molde. Teatersjef Kristian Lykkeslet Strømskag forteller at de har satt sammen et program hvor de håper at alle i Møre og Romsdal finner noe de vil se.

Teatersjef for Teatret Vårt Kristian Lykkeslet Strømskag la denne uken frem vårens program.

Fra gresk tragedie via Linn Skåber, gamingeventyr og teaterrotter til humoristisk identitetskamp. Her er teatervåren!

Til oss fra de eldste: Astrid Overaa forteller historier om levd liv, basert på Linn Skåbers bok med samme navn.
Medea: En gresk tragedie om hvor langt vi er villige til å gå for hevn.
Det mørke fortet: Et gamingeventyr om Minecraft og vennskap, produsert i samarbeid med Riksteatret og Hålogaland Teater.
Norsk sangbok: Det oppstår magi og forviklinger når en kreativ sanggruppe skal presentere klassikere fra “Norsk Sangbok”.
Teaterrottene: Rampete barneforestilling om en rottegjeng som bestemmer seg for å lage teater.

I tillegg arrangeres det Teaterfest i Molde 13.–17. mars, samt gjestespill fra Riksteatret og flere andre.

– Det er viktig for oss å være hele fylkets teater, og i vår har vi innhold for alle innbyggere: Fra de yngste, til de eldste, med stor variasjon i ulike typer forestillinger, forteller Strømskag om programmet.

Les mer om forestillingene og programmet her!