Kristine Gautvik, 46 år, er ansatt som ny daglig leder i Møremegling. Hun kommer fra stillingen som eiendomssjef i Angvik Eiendom.
Gautvik er bosatt i Molde, og har de siste 20 årene arbeidet som megler og leder i eiendomsbransjen. Hun har bl.a. arbeidet over 10 år som megler i Eiendomsmegler 1 i Molde før hun startet i Angvik Eiendom i 2021.
Erfaren leder
Styreleder Erik Røkke i Møremegling uttrykker at han er veldig fornøyd med å få på plass en leder med så solid erfaring fra bransjen.
– Kristine har med seg bred og god erfaring fra bransjen som vi vil dra nytte av. Hun er en teambygger med god faglig innsikt i både bruktbolig, nybygg og næringseiendom. Etter mange år i eiendomsbransjen har hun også et stort nettverk i fylket, sier Røkke.
Gautvik ser frem til å starte i jobben med å lede Møremegling som har kontor i Ålesund, Molde og Ulsteinvik.
– Jeg ser frem til å starte som daglig leder i Møremegling, og til å bidra til selskapets videre utvikling i samarbeid med teamet. Møremegling har hatt en betydelig vekst, og vårt mål er å være en megler som velges fordi vi leverer gode og profesjonelle tjenester til kundene.
Gautvik starter i stillingen den 1. september.
Fakta om Møremegling:
Selskapet er et av fylkets største meglerselskap, og et av de mest erfarne i Møre og Romsdal.
Forløperen til Møre Eiendomsmegling ble etablert i 1992 av Peder Raknes, og ble kjøpt opp i 2005 av Sparebanken Møre. Navnet ble da endret til Møre Eiendomsmegling (Møremegling).
Selskapet har 21 antall fordelt på kontorer i Molde, Ålesund og Ulsteinvik.
Møremegling samarbeider med Sparebanken Møre og tilbyr meglertjenester innen kjøp og salg av bolig og fritidseiendom, og prosjektmegling.