Til toppen

\ loading=

Fullt hus for nyåpning av Holms kunstsamling

Stiftelsens dag er i gang i Ålesund, noe som betyr 17 åpne og gratis arrangementer for publikum på en og samme dag, og for en respons! Da Stfitelsen Kjell Holm inviterte til nyåpning av stiftelsens samling i KHÅK Kunsthall i formiddag ble det fullt hus. Og folk lot seg begeistre. Her er en bildeserie fra oss.

Utstillingen som kan oppleves hos KHÅK ble åpnet av Ørnulf Opdahl.

Klart det var snorklipping på en dag som dette. Utført av ingen ringere enn vår egen billedkunstner Ørnulf Opdahl, også tidligere styreleder for stiftelsen og den som har stått for utvelgelsen av bildene publikum nå får se. (Video ligger på Instagram).

– Det er veldig spesielt å se igjen dette bildet som stiftelsen kjøpte inn i 2018, sier kunstner Ragnhild Søvik som også var tilstede. Hun er en av kunstnerne som er tatt opp i samlingen som skal løfte frem lokal identitet og tilhørighet.

Hun setter stor pris på arbeidet som gjøres med samlingen som med dette også tilgjengeliggjøres for byens publikum.

– Det at de velger å vise frem verkene sammen, er utrolig interessant. Alle er representanter for sin tid, og sånn kan man også se linjene i tid, sier hun og legger til at det er en stor anerkjennelse å få være en del av samlingen.

Pågangen til utstillingen, som er åpen for alle, var så stor at arrangørene måtte etterbestille servering. Sånt blir det god stemning av. Se bildeserie:

Folk strømmet til åpningen i formiddag
Ragnhild Søvik foran sitt eget bilde som Stiftelsen Kjell Holm tok inn i samlingen i 2018

 

Utstillingsåpningen trakk fullt hus under Stiftelsens dag 13. august.
Skulpturen av Kjell Holm, laget av Olaf Leon Roald i 2014 står plassert like ved inngangen til utstillingen. Mon tro hva Kjell Holm selv ville sagt om oppmøtet i dag. Vi tror han hadde vært veldig stolt!
Stiftelsens dag 2025

 

Stiftelsens dag 2025
Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!