Til toppen

Fant kjærligheten på Singeltreff i Ålesund

Mina og Sebastian fant kjærligheten på Bypatriotens Singeltreff i mai. - Ta sjansen og bli med, sier de og prosjektleder Anette Lid Krumsvik i Bypatrioten. Allerede lørdag kommer første mulighet for deg i alderen 45-60 år, og her er enda flere treff på gang.

-Gå på singeltreff. Litt nervøs er en jo, for en går inn på singeltreffet med skuldrene hevet, men du senker dem raskt, så ikke nøl, sier Sebastian Bjørke Lorgen (36) fra Ellingsøya.

Gikk på fjelltur

Selv hadde Sebastian vært på et singeltreff før han traff Mina Sørensen Bratvold (28).

-Da dro jeg med noen kompiser og venninner og det ble til at vi satt mest sammen. Så fant jeg ut at jeg skulle dra alene, og da ble det klaff, sier han.

Mina og Sebastian møttes fysisk to uker etter Singeltreffet, og gikk på fjelltur sammen.

Sebastian bor på Ellingsøya og har media og reklame som yrkesbakgrunn. Mina er fra Trøndelag og flyttet til Ålesund for tre år siden, og jobber på Vitensenteret ved Atlanterhavsparken.

-Vi fant tonen og holdt kontakten på messenger. Etter to uker møttes vi. Mina foreslo en tur til Geitnausa, for vi er begge glade i å gå tur. Dermed ble det oss, sier han.

-For meg virket det som en fin måte å møtes. Jeg liker ikke datingapper, men jeg hadde ikke vært på et slikt treff tidligere. Litt skummelt var det jo, men det gikk fort over, sier Mina.

-Hva var det spesielle med Sebastian?

På Singeltreff blir en ikke overlatt til seg selv. Det legges opp til aktiviteter som Singelbingo og Speeddate.

-Han er fin å prate med, og jeg følte det trygt og godt med en gang, og han er morsom å snakke med. Vi har også mye til felles, sier Mina, som ikke har vært i en ordentlig forhold tidligere. Det har imidlertid Sebastian.

-Da må vi tilbake til 2010, så jeg har gått mange år singel, sier han.

-Det som er bra er at det legges opp til flere aktiviteter, deriblant singelbingo og speeddating. Der var det flere gutter enn jenter, så jeg følte ikke det gikk så bra, helt til jeg kom til Mina. Da gikk det bedre, for hun er en behagelig person å snakke med. Og som hun sier så har vi flere felles interesser, sier han.

Fire nye Singeltreff

Singeltreff-general Anette Lid Krumsvik i Bypatrioten gleder seg over at Mina og Sebastian fant hverandre på treffet i mai, og nå kommer det enda flere muligheter.

Anette Lid Krumsvik er i full sving med å forberede fire nye Singeltreff.

-Dette ser vi er noe byen både trenger og fortjener. Derfor kjører vi på med nye singeltreff og håper flere par finner hverandre, slik Mina og Sebastian har gjort, sier hun.

-Det første nå er Singeltreff på Thon Hotel Ålesund 25. oktober. Da er det for aldersgruppen 45 – 60 år og billettene ligger ute.

Romjulstreff

-Samtidig vet vi at mange kommer hjem til Ålesund i juleferien. Derfor blir det Singeltreff 28. desember på Molo. Her er tanken at de som kommer hjem skal få møte andre single, og her har vi satt alderen fra 30 +.

-14. februar blir det også Singeltreff for 30+. Dette er selve valentinsdagen, og Singeltreffet blir på Thon Hotel Ålesund.

-14. mars blir det Singeltreff på Dampsentralen. Her er har vi et studentfokus og vi lager et eget Singeltreff for studentene, sier Anette, som ber folk følge med.

Banksjef Marita Løvik Stadsnes i Sparebank 1 SMN heier på kjærligheten, og er sponsor for eventrekken.

-Vi kommer til å legge ut billetter til disse fire Singeltreffene fortløpende på Tikkio og Bypatriotens Facebook-sider. Det har blitt et ettertraktet arrangement og vi møter bare positivitet alle veier. Og det er gøy å se at det faktisk fungerer, så hurra for Mina, Sebastian og alle de andre som har blitt kjent med hverandre, sier hun.

Byutvikling fra fortauskanten

– Det er klart vi heier på muligheten for å finne både kjærligheten og nye venner på en spennende ny møteplass i Ålesund, sier Regionbanksjef Marita Løvik Stadsnes i Sparebank 1 SMN som er sponsor for eventrekken som gir enda flere muligheten til å møtes.

Så sitter du alene, og kunne tenke deg å møte andre? – Her er det bare å kaste seg på. Vi lover lave skuldre, kjekke aktiviteter, og finner du ikke kjærligheten, kan det være du treffer deg en ny venn, og det er heller ikke så verst vel? sier Krumsvik.

Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!