Til toppen

Auto 8-8 Ålesund styrker laget

Auto 8-8 Ålesund styrker satsingen på Ford nyttekjøretøy og ansetter ytterligere en ressurs mot næringsmarkedet. - Frode Fagermo vil få en nøkkelrolle for videre vekst og kommer inn i et erfarent Fordteam med dyktige kollegaer, sier leder for salg Stefan Lausund.

Frode fagermo er på plass hos Auto 8-8 like over nyttår! Her i aksjon sammen med leder for salg Stefan Lausund.

Frode Fagermo er ansatt og starter i rollen som Ford Pro nyttekjøretøy selger og storkundeansvarlig i Auto 8-8 Ålesund AS, 05 januar 2026.

– Hos oss vil Frode få en nøkkelrolle for videre vekst i salget mot næringsmarkedet. Ford er allerede markedsleder i Europa og på Sunnmøre, men ser for seg ytterligere vekst i tiden fremover med nye og spennende elektrifiserte nyttekjøretøy i alle størrelser.

– Vi er veldig glad for å få Frode med på laget. Her får vi en topp motivert og dyktig kollega med bred erfaring innen salg, kundebehandling og lagarbeid.

– Jeg gleder meg stort og er veldig glad for å kunne bli en del av Auto 8-8 og Ford familien, sier Frode Fagermo.

– Det å representere en så velrenommert og solid merkevare er noe jeg gjør med ydmykhet og stolthet, og jeg kan ikke vente med å komme i gang, sier Fagermo som ser frem til mange og gode kundesamtaler fra nyttår av.

– Ikke minst handler det om å kunne tilby gode kundeopplevelser.Også er det litt artig og tilfeldig at jeg nå er kommet tilbake til røttene mine. Jeg «vokste opp» i en Ford butikk i Mo i Rana der min far var selger i mange år og jeg kjørte selv Ford helt til jeg flyttet til Ålesund og begynte å spille for Aafk, sier han.

Vi ønsker masse lykke til!

Auto 8-8 i Breivika
Bypatriotens Kulturkalender

Se alt som skjer i Ålesund

Alltid mye å glede seg til!