Til toppen

Ålesund Pride er i gang. Se programmet

Tirsdag markerte arrangører og Ålesund kommune den offisielle starten på årets utgave av Pride. Ei uke med kjærlighet for alle i fokus og selvfølgelig arrangementer på rekke og rad.

Høydepunktet for mange er den store paraden i Ålesund sentrum lørdag. Skal du delta? (Foto: Ålesund sentrumsforening)

Denne uken i juni vil regnbueflagget vaie på flaggstenger i hele bysentrum. I dag var det offisiell flaggheising på Rådhusplassen med ordfører Eva Vinje Aurdal, hvor også resten av formannskapet var invitert til å delta.

– I løpet av uken følger det små og store arrangementer, som drag-show på T2, karaoke-kveld på Quality Hotel Waterfront, Paint’N Pour og tapas hos Thon Hotel Ålesund, ungdomskveld med interesseorganisasjonen SNU og egen samling for trans-personer og ikke-binære hos Liv og Røre på Moa, forteller daglig leder i Ålesund Sentrumsforening, Ann-Helen Svinø, som også er arrangør for Ålesund Pride.
Lurer du på når og hvor det skjer? Her ser du hele programmet! for alt som skjer i Ålesund sentrum denne helgen se vår KULTURKALENDER.