
-Det var mer enn vidunderlig!
-Dette var rett og slett en fantastisk start på dagen, lød det unisont fra vennegjengen som i dag fikk gleden av å teste et helt nytt konsept. Frokost med påfølgende friskt morgenbad og badstu!
Til toppen
-Dette var rett og slett en fantastisk start på dagen, lød det unisont fra vennegjengen som i dag fikk gleden av å teste et helt nytt konsept. Frokost med påfølgende friskt morgenbad og badstu!
Onsdag hadde elevene fra Ålesund videregående skole generalprøve på Alice i Eventyrland 2022 på Parken kulturhus, og det med ungdomsskoleelever i salen. Stykket har sin røde tråd i algoritmer og elevenes opplevelser av den spesielle tiden vi lever i.
Ålesund er en spennende kulturby med små og store scener, midt i ei bykjerne med over 300 aktører på gateplan. Derav to kjøpesentre, restauranter, butikker og spennende gallerier. Her ser du noe av det som skal skje i helga. Les mer:
I to år har UKM, som tidligere var Ungdommens kulturmønstring og som nå har blitt til «Ung Kultur Møtes» vært nødt til å kjøre arrangementet med sterke publikumsbegrensninger. Nå kan arrangementet endelig gå med full kapasitet i salene.
#boibyen Arbeidet med tomta i Brunholmgata 9 er i full gang. Her kommer det 12 leiligheter midt i hjertet av Ålesund, med gangavstand til alt et bysentrum har å flotte seg med. Inkludert utsikt.
Onsdag 23. februar er det klart for årets første visekveld på Teaterfabrikken. Da er musikeren og hverdagspoeten Axel Frønes en av artistene som skal på scenen.
(Annonsørinnhold): I over 25 år har Marint Kompetansesenter utstyrt unge og voksne med viktig kompetanse innen marine næringer. Og det fra sitt opplæringskontor midt i Ålesund sentrum.
Ikke lett å holde kontroll på denne damen, men et meste hun tar på seg handler fortsatt om å lage en bedre by. Vår egen Trine Klemetsen har signert med selveste AaFK, der hun i to år skal jobbe med «Prosjekt publikum», som handler om å bringe folk og klubb tettere sammen.
De jobber med konseptet Stikk UT! Nå slår de et slag for å få enda flere ut på tur sammen. – Året i år er «Frivillighetens år» og vi oppfordrer spesielt til at folk går turer i lag, heter det i pressemeldingen fra Friluftsrådet Nordmøre og Romsdal og Sunnmøre friluftsråd.
Etter en lang periode med usikkerhet og begrensninger har kultur- og utelivsbransjene endelig fått lov til å åpne nesten helt som normalt. Da bretter de opp ermene og gjør det de kan best: gi oss gode opplevelser! Her er ukens utvalgte godbiter.
I en stor hall i Fremmerholen er aktiviteten skyhøy hos store og små boksere. For Ålesund Bokseklubb er i vekst, og i sommer skal de arrangere NM for juniorer og seniorer i Fagerlihallen.
Kvalifisering til NM i vannsklie ble arrangert for første gang hos Bybadet i fjor. Over 60 påmeldte gav sats utfor, og jammen resulterte det ikke i både finaleplass og NM seier tilslutt også. Torsdag 9. februar er det klart for ny dyst, og daglig leder Lasse Hoel håper mange hiver seg på for å konkurrere og ha det gøy.
Hun er grafisk designer og illustratør av yrke og jobber mye med bokdesign, men det var ikke helt nok for Torun som alltid har hatt en drøm om noe mer. Gjerne i lokalsamfunnet. For kort tid siden kunne hun endelig åpne dørene til sin verden «Tegneriet», der hun er godt i gang med kurs for folk i alle aldrer.
Et forenklet rutetilbud, bedre infrastruktur og tydelig kommunikasjon til innbyggere skal gjøre at flere velger å ta bussen fremfor å kjøre selv.
Et halvt år forsinket, grunnet pandemien, er nå de nye seteradene på plass, og storsalen i Parken kulturhus er komplett etter fargeendring og flere detaljer som skal gi en bedre opplevelse for publikum.
I lengre tid har Ålesund kunstfagskole gått svanger med et navnebytte, og nå er det gjort. Valget falt på å bytte ut kommunenavnet Ålesund med Ytre.
-Det er svært gledelig at vi slo tallene fra 2020, som var et rekordår for oss på alle områder, sier konsernsjef Magnus Løseth i Ålesundsbedriften Vestlandshus, som slår til med en solid 7. plass på listen over landets 10 største boligbyggere.
Ekteparet Are og Tove Hunskaar gikk lenge med drømmen om å eie en italiensk vingård. I 2018 tok de sats, og i helga kunne de for alle første gang presenterte sine egne viner for publikum.