Til toppen

Ålesund Pride 2026: Frokostmøte – Arbeidsliv for alle

Arbeidsliv for alle – fra policy til praksis i inkluderende arbeidsliv
Hvordan går man egentlig fra gode intensjoner til reell endring i arbeidslivet? Dette arrangementet setter søkelys på nettopp det – hvordan inkludering kan bli en naturlig og integrert del av hverdagen, ikke bare noe som står i strategidokumenter.
Arrangementet er spesielt relevant for deg som jobber med HR, ledelse eller organisasjonsutvikling i regionens næringsliv – og som ønsker konkrete verktøy og perspektiver på hvordan man kan jobbe mer systematisk med mangfold og inkludering. Samtidig er dette en aktuell møteplass for alle som har et ansvar for, eller interesse i, å bygge gode og inkluderende arbeidsplasser.
Gjennom korte, innsiktsfulle innlegg og en ærlig panelsamtale, løftes både konkrete verktøy og de mer usynlige barrierene som ofte står i veien for et inkluderende arbeidsliv. Her blir det rom for refleksjon rundt kultur, holdninger og ansvar – men også inspirasjon til handling.
Arrangementet samler fagpersoner og aktører med ulik erfaring, og gir et innblikk i hvordan inkluderingsarbeid faktisk utspiller seg i praksis – fra systematisk arbeid med likestilling og rapportering, til små grep i hverdagen som kan gjøre en stor forskjell.
Et innlegg fra næringslivet vil gi et viktig perspektiv fra arbeidsgiversiden – med refleksjoner rundt ledelse, erfaringer fra eget arbeid med mangfold og inkludering, og læring underveis. Dette gir en verdifull kobling mellom teori og praksis.
Programmet avsluttes med en panelsamtale hvor ulike stemmer møtes til en åpen og relevant diskusjon, blant annet kommer HR-sjef Lene Bergset fra Amnesty International Norge.
Program
08:00 – Flagghesing utenfor hotellet
08:10 – Frokost og mingling
08:30 – Velkommen
08:35 – Viljar Eidsvik; Mangfold uten like muligheter gir ikke mening
08:50 – Lars Vero Brokke; Inkluderingsarbeid i praksis
09:05 – Case fra Brisk AS, Marius Øksenvåg & Quality Hotel Waterfront, Aina Aalen Bjerkvik
09:30 – Panelsamtale;
Lene Hopland Bergset, HR-sjef i Amnesty International Norge, og Viljar Eidsvik, seniorrådgjevar ved Likestillingssenteret på Vestlandet, Administrerende direktør Marius Øksenvåg & Quality Hotel Waterfront ved Hotelldirektør Aina Aalen Bjerkvik
09:50 – Avslutning
Dette er en møteplass for deg som ønsker å forstå mer, og gjøre mer for et arbeidsliv der flere får plass.
  • 00

    dager

  • 00

    timer

  • 00

    minutter

  • 00

    sekunder

Dato

26.05.2026

Tid

08.00 - 10.00

Arrangør

Ålesund Pride
Telefon
975 01 202
E-post
post@sentrumsforening.no

Andre Arrangører

Ålesund Sentrumsforening
E-post
post@sentrumsforening.no
Nettsted
Ålesund Sentrumsforening
Quality Hotel Waterfront
Telefon
70 11 19 00
E-post
q.waterfront@strawberry.no
Nettsted
Quality Hotel Waterfrotn
Næringsforeninga
Telefon
70116520
E-post
post@naeringsforeninga.no
Nettsted
Næringsforeningen Ålesundregionen
Facebookarrangement
QR-kode