-Vi har plass til 30 deltakere i to kategorier; dame og herre. Vinnerne i begge klassene sendes videre til NM som skal avholdes på Orklandsbadet i starten av april, forteller daglig leder Lasse Hoel som håper på superstemning på Bybadet om kun kort tid.
-Her gjelder det rett og slett å komme seg ned familiesklia med den beste tiden, sier han om arrangementet som holdes på kveldstid torsdag 17. februar.
(Les mer under)
Lasse Hoel gleder seg til full fart hos Bybadet når det inviteres til kvalifisering for NM i Vannsklie
NM i Vannsklie er ikke en ny oppfinnelse, men et årelangt samarbeid mellom alle badelandene i hele Norge, og for aller første gang er også Bybadet i Ålesund med.
-Det var avlyst i fjor da vi åpnet dørene til Bybadet, men nå er alt heldigvis i gang igjen, og vi håper på maks påmelding i begge klassene, sier Hoel som minner om at aldersgrense for å delta er 16 år.
Kanskje blir det premier også for "best in show" og beste landing. Hvem vet? Meld deg på så finner du det ut!
De jobbes nå med å lage ei ramme for hele arrangementet, men det er klart de håper at familie og venner er med for å heie frem sin favoritt når det braker løs.
-Vinnerne i begge klassene vil få et reisestipend som skal være med på å dekke kostnadene til finalen, legger han til.
Er dette noe for deg? Da sender du en e-post til post@bybadet.no og melder deg på.