Til toppen

Søndags-jam og jazzkafé med Sirkelen Jazz Orchestra

Jazzsirkelen inviterer til Jazzcafé med JAM på Quality Hotel Ålesund, med husorkesteret Sirkelen Jazz Orchestra!

Vi tester ut Jazzcafé med JAM på en søndag – fordi jazz passer like godt til ettermiddagskaffe som til sene kvelder.

Sirkelen Jazz Orchestra starter med en hyllestkonsert til John Coltrane, som ville fylt 100 år i 2026. Som saksofonist og musiker rakk Coltrane, til tross for sin altfor tidlige død bare 40 år gammel, å påvirke og forme jazzen som få andre.

Sirkelen Jazz Orchestra plukker ut og framfører noen gullkorn fra Coltranes repertoar – fra kompromissløs swing til dypt uttrykksfulle ballader.

Etter konserten blir scenen åpen for musikere som vil være med og jamme. Ta med instrumentet, senk skuldrene og bli med på en jazzsøndag med god stemning, spilleglede og kanskje noen toner ingen helt så komme.

Husorkesteret består denne gangen av:
Arvid Liljestrand – saksofon
Erling Skorpen – trompet
Norvald Dahl – piano
Terje Storsten – kontrabass
Micah Dale – slagverk

Kom for å spille, kom for å lytte, kom for kaffen – eller kom fordi søndagen rett og slett trenger litt mer swing.

Tid: Søndag kl. 14:00
Sted: Quality Hotel Ålesund

Billetter i døra 150/250
Gratis inngang for ungdom og alle som skal jamme.

Velkommen til Jazzcafé med JAM!

  • Pris:

    Billetter i døra 150/250
    Gratis inngang for ungdom og alle som skal jamme.

  • 00

    dager

  • 00

    timer

  • 00

    minutter

  • 00

    sekunder

Dato

10.05.2026

Tid

14.00 - 15.30

Sted

Quality Hotel Ålesund
Sorenskriver Bulls gate 7, 6002 Ålesund
Nettsted
https://www.strawberry.no/hotell/norge/alesund/quality-hotel-alesund/
Kategori

Arrangør

Jazzsirkelen
E-post
post@jazzsirkelen.no
Nettsted
Jazzsirkelen

Andre Arrangører

Quality Hotel Ålesund
Telefon
70160000
E-post
q.alesund@strawberry.no
Nettsted
Quality Hotel Ålesund
Facebookarrangement
QR-kode