Julens konsert med Hanne og Tre Tenorer
En formidabel konsertopplevelse med landets største og vakreste stemmer, kombinert med Hanne Kroghs kloke, nære og humoristiske formidling av julens budskap.
Hanne Kroghs idé med å la solist-stjerner fra de største operahusene fritt og storslagent boltre seg i musikkhistoriens store klassikere, de fineste musikal- og julesangene, og kombinere dette med klok og humoristisk formidling av julens budskap, har de senere årene utviklet seg til å bli blant norsk kulturlivs største og mest bejublede suksesser.
Tenorer:
Thomas Ruud, en verdenstjerne nå bosatt i Tønsberg-distriktet. Staatsoper Stuttgart og Staatsoper Hannover, hovedroller over hele verden, bl.a. i Singapore og Bangkok.
Jan Erik Fillan, prisbelønnet tenor med hovedroller på Den Norske Opera. Fra Porsgrunn og utdannet ved Statens Operahøgskole.
Og spesielt for oss i Ålesund:
Markus Bjørlykke fra Hareid! Markus har bakgrunn fra musikk-, dans- og dramalinja på Fagerlia og Aalesund Operakor før han gikk videre på Musikkteaterhøyskolen og så Operahøgskolen i Oslo. Han har hatt roller i bl.a. Phantom of the Opera, Madame Butterfly og Falstaff, og ble nylig plukket ut som 1 av 5 blant 800 søkere (!) til en plass i Wilhelmsen Operastudio for unge sangere (WOYS) ved Den Norske Opera & Ballett. Ikke gå glipp av denne muligheten til å få høre han her på hjemmebane!
I tillegg medvirker Aalesund Operakor som har sunget på Hannes julekonserter flere ganger tidligere. Koret ble stiftet i 1973 og har et allsidig repertoar innenfor opera, operetter, store klassiske korverk, musikaler og moderne slagere. Dirigent er Håkon Rodvelt Anvik.
Velkommen til en flott, storslått og rørende julekonsert i vakre Ålesund kirke!